אלכסנדר מורוזוב עלה לישראל בשנת 1991 מעיר מינסק ולא הצליח למצוא את ספר שמספר אותו כרצונו. אפילו תספורות סבירות, פחות או יותר, בכל זאת, נאלץ לשפר בכוחות עצמו, בדרך של תיקון כל הליקויים שנתגלו באמצעות מכונה רגילה לקיצוץ השיער. אפשר היה להשלים, אולם אלכסנדר חדשות לבקרים שאל את עצמו – מדוע אף ספר אחד אינו מסוגל להבין את רצונו של לקוח ולא מסוגל ליישם את זה? ואז החליט שיעניק לאנשים בעצמו את רמת השירותים שהם זכאים לקבל. ובהתחשב לכך שאלכסנדר הלכה למעשה ראה מצוין למי מסובבים לו מתאים סגנון זה או אחר, ואומנות הספרות החל למשוך אותו עוד יותר.

ועם ללמוד – רק מאומן הטוב ביותר בארץ. כך מורוזוב התקבל ללמוד בקורס של שוקי זיקרי, וממנו קלט בשקדנות את כל סודות של אומנות הספרות ולמד את טכנולוגיות חדישות, מגמות האופנה, למד לעבוד עם חומרים משובחים בעלי רמה מקצועית. סלון שוקי זיקרי הפך למקום עבודתו הראשון כבר בתפקיד חדש – מעצב שיער. לאחר מכן הייתה תקופה של עוד חמש שנים של צבירת ניסיון בסלונים שונים בישראל, ובסופו של יום, נפתח בבת-ים, ברחוב רוטשילד, 17, סלון "Alexander" – שטחו של יישום איכותי של כל רעיונות על אודות סגנון, ובפרט – תספורות עמן מגיעים ופונים עליו הלקוחות.

כיום סלון "Alexander" כבר קיים 17 שנים. הסלון, דוגמת אלכסנדר מורוזוב עצמו, ידוע היטב גם מחוץ לגבולות המדינה. לא בכדי, כי כוכבי תעשיית הבידור הרוסי בהגעתם ארצה למסע הופעות או לנופש לישראל, באים להסתפר ולשקם את השיער דווקא אל אלכסנדר מורוזוב.